Psi fryzjer

Czym zajmuje się psi fryzjer?

Zawód psiego fryzjera jest znany od niedawna, ale od kilku lat zyskuje dużą popularność. Coraz więcej właścicieli psów decyduje się na zwrócenie się o pomoc w pielęgnacji sierści pupila do profesjonalisty. Psie fryzjerstwo to dobrze rozwijająca się branża. Inną nazwą tego zawodu jest groomer. Słowo groom z języka angielskiego oznacza pielęgnować, przygotowywać.

Czym dokładnie zajmuje się psi fryzjer?

Praca psich fryzjerów to nie tylko strzyżenie i czesanie psiej sierści. Zakres usług groomesrskich jest bardzo szeroki i może obejmować również rozczesywanie skołtunionej sierści, co szczególnie doceniają właściciele psów ras długowłosych. Groomer może wykonać kąpiel zwierzęcia z użyciem precyzyjnie dobranych do rodzaju sierści szamponów i odżywek. Zajmuje się także doradzaniem w wyborze kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji psiej sierści. Psi fryzjer Gdańsk może zaoferować zabieg trymowania, czyli usuwania martwej sierści. Trymowanie sprawia, że okrywa włosowa wygląda zdrowo. Zabieg ten jest często stosowany u ras szorstkowłosych. Psi fryzjerzy świadczą również usługi obcinania pazurków, mycia zębów, usuwania kamienia nazębnego oraz czyszczenia uszu. Dodatkowo, jeśli fryzjer dostrzeże w sierści ślady insektów (np. pcheł lub wszy) wówczas zajmuje się również usuwaniem inwazji. Praca psiego fryzjera polega również na wykonywaniu masaży relaksacyjnych oraz czesaniu psów przed wystawami. Należy również wspomnieć o mniej popularnych usługach, takich jak malowanie pazurków czy też farbowanie sierści.
Psi fryzjerzy mogą świadczyć usługi we własnych salonach groomerskich, pracować w gabinetach weterynaryjnych lub nawet dojeżdżać na życzenie do domu klienta.